Позов в суд на скасування Трампом тимчасового правового статусу ефіопців
- Останнє оновлення: 23.01.2026
- 1 хвилина читання
- 398 Перегляди
- Гроші
23 січня 2026 року, Бостон (Reuters) – Правозахисники, що займаються питаннями прав іммігрантів, подали позов, метою якого є заблокувати рішення адміністрації президента США Дональда Трампа щодо скасування тимчасових захистів від депортації для тисячі етопійців, які перебувають на території США.
Троє громадян Ефіопії разом з організацією «African Communities Together» подали позов до федерального суду Бостона в четвер, стверджуючи, що Міністерство внутрішньої безпеки США незаконно ставить під загрозу більше 5 тисяч осіб, які можуть втратити свій статус тимчасового захисту після 13 лютого.
Цей позов став черговим в ряді позовів, спрямованих на оскарження спроб адміністрації Трампа обмежити захисти від депортації, які надавалися громадянам різних країн через програму тимчасового захисту (TPS).
Згідно з федеральним законодавством, TPS надається особам, чиї країни зазнали природних катастроф, збройних конфліктів або інших надзвичайних ситуацій. Ця програма дозволяє мігрантам отримувати дозвіл на роботу та тимчасовий захист від депортації.
Позов стверджує про расову упередженість
У позові зазначається, що, хоча Ефіопія залишається країною, яка переживає гуманітарну кризу, секретар Міністерства внутрішньої безпеки Крісти Ноеам незаконно скасувала правовий статус етопійців, надавши лише 60 днів для адаптації. Це рішення, як вважається, було прийняте через неконституційну упередженість до небілих іммігрантів. Населення Ефіопії переважно складається з чорних осіб.
«Перегляд програми TPS для Ефіопії, який призвів до скасування цього статусу, був невірно мотивований політикою і расизмом, і не враховував правила законодавства, включаючи вимогу враховувати об'єктивні дані про небезпечні умови в Ефіопії», – заявив Амаха Касса, виконавчий директор організації «African Communities Together».
Представниця Міністерства внутрішньої безпеки США Триша Маклахлін у своєму коментарі зазначила, що програма TPS «ніколи не мала бути програмою амністії, хоча саме так її використовували попередні адміністрації протягом десятиліть».
Багато позовів були подані з метою оскарження рішень адміністрації, що стосуються припинення аналогічних захистів для громадян з таких країн, як Сирія, Венесуела, Гаїті, Нікарагуа та Південний Судан. Ці позови іноді призводили до судових рішень, що уповільнювали або зупиняли зусилля адміністрації Трампа щодо позбавлення мігрантів їхнього правового статусу.
Останній позов був поданий після того, як 12 грудня Міністерство внутрішньої безпеки оголосило про скасування TPS для Ефіопії, заявивши, що умови в цій африканській країні більше не становлять серйозної загрози для безпечного повернення громадян до неї. Вони також зазначили, що TPS «ніколи не мав бути квитком до постійного проживання».
Адміністрація колишнього президента США Джо Байдена, у 2022 році, надала статус тимчасового захисту етопійцям, які вже перебували в США, мотивуючи це необхідністю захисту громадян, що втікають від збройного конфлікту в їхній рідній країні.
Конфлікт в Ефіопії
Військові дії в Ефіопії, що мали місце в північному регіоні Тиграй, стали причиною тисяч смертей та мільйонів переміщених осіб. Конфлікт, що включав війська з Еритреї, офіційно завершився наприкінці 2022 року. Однак, адміністрація Байдена продовжила надавати TPS для етопійців, зазначаючи, що конфлікти тривають в іншому регіоні, Амхара.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал
Підписуйтесь на наш канал і будьте в курсі всіх останніх подій України та Світу
Відкрити канал
Джерела:
Автор:
Julia Marchenko
Поділитися цією новиною
ОСТАННІ НОВИНИ
Звільнення тренера з баскетболу в Канзас-Стейт - ще один приклад шкіл, які платять за помилки.
Канзас-Стейт намагається уникнути виплати $18,67 млн тренеру Джерому Тенгу після того, як він привів команду до Elite Eight у 2023 році. Наразі його контракт став проблемою через погіршення результаті...
2 години тому 1 хвилина читання Гроші Julia Marchenko
Мільярдер-донор Трампа закриває завод у США і переносить виробництво в Китай
Один з найстаріших донорів Трампа закриває виробничий завод в Огайо та переносить його до Китаю, зрадивши американських працівників, за яких він нібито бореться. Джон Полсон, мільярдер-hedge-фондист, ...
3 години тому 1 хвилина читання Гроші Viacheslav Michailov
Відчайдушний швидкохід Джордан Стольц став спасителем збірної США, показавши, як впоратися з тиском.
21-річний Джордан Стольц став сенсацією зимових Ігор 2026 року, здобувши дві золоті медалі з рекордами Олімпіади в гонках на 1000 м та 500 м. Американець продовжує підкорювати вершини швидкісного ковз...
6 годин тому 1 хвилина читання Гроші Julia Marchenko
Тераса кафе відкрилася на 400-річчя Собору Святого Петра
Ватикан оголосив, що вся тераса собору Святого Петра буде відкрита для публіки до 400-річчя його завершення. Тут з'явиться кафе, новий додаток та система цифрового бронювання.
7 годин тому 1 хвилина читання Гроші Julia Marchenko
Walmart відновлює плани на будівництво Суперцентру у Віндзорі після майже 20 років
Walmart планує відкрити супермаркет на 191 300 кв. футів у Віндзорі, включно з АЗС та двома майданчиками для майбутніх магазинів.
9 годин тому 1 хвилина читання Гроші Julia Marchenko
Бонді отримав критику за додавання практично всіх імен до списку розсилки Epstein
Генпрокурор США Пем Бонді надіслала Конгресу список з 130 імен, включно з померлими знаменитостями, щоб заспокоїти критику щодо справ Джеффрі Епштейна.
11 годин тому 1 хвилина читання Гроші Viacheslav Michailov
Паб Глінна Пернелла закриється через зростання витрат.
Популярний паб The Mount у Хенлі-ін-Арден закривається 15 березня через зростання витрат та енергоресурсів, незважаючи на підтримку персоналу та постачальників.
12 годин тому 1 хвилина читання Гроші Julia Marchenko
Коли починається Рамадан? Пояснення мусульманського святого місяця
Мусульмани світу готуються до початку Рамадану, священного місяця посту, молитви та роздумів, який стартує 18 або 19 лютого. Завершиться він святом Ід аль-Фітр 19 або 20 березня.
14 годин тому 1 хвилина читання Гроші Viacheslav Michailov
5 важливих подій 16 лютого: Ненсі Гатрі, закриття Держприкордонслужби, Рада миру, Сувора погода, Лунний Новий рік
У США святкують федеральний вихідний, відомий як Presidents’ Day, а тим часом триває пошук зниклої Ненсі Гатрі, а також закриття DHS та загрози штормів на Західному узбережжі.
15 годин тому 1 хвилина читання Гроші Viacheslav Michailov
Закон вимагає, щоб бізнес надавав співробітникам пенсійні плани
Понад 50 млн працівників США не мають пенсійних планів. Штати масово запускають auto-IRA: внески 3–5% із зарплати автоматичні. Уже діє 15 програм, лідер — Нью-Йорк.
16 годин тому 1 хвилина читання Гроші Julia Marchenko