Санчес до Трампа: "Не можна грати російську рулетку з долею мільйонів"
- Останнє оновлення: 2 дні тому
- 1 хвилина читання
- 356 Перегляди
- Європа
4 березня (Reuters) – Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес в середу ще раз підтвердив свою рішучу протидію можливій атаці на Іран з боку США та Ізраїлю, попередивши, що такий конфлікт може стати "російською рулеткою" для мільйонів людей.
Ці слова стали відповіддю на погрози президента США Дональда Трампа щодо можливого припинення торгівлі з Мадридом через позицію іспанського уряду щодо конфлікту.
"Саме так починаються великі катастрофи людства... Нельзя грати в російську рулетку з долею мільйонів людей", – заявив Санчес у своєму зверненні до нації по телевізору.
Напруженість між двома союзниками по НАТО зросла після того, як Санчес засудив бомбардування Ірану з боку США та Ізраїлю як безвідповідальні та незаконні. Пізніше він заборонив американським літакам використовувати морські та повітряні бази в південній частині Іспанії для операцій проти Тегерану.
Прем'єр зазначив, що світ не може вирішувати свої проблеми шляхом конфліктів і бомб.
"Позиція іспанського уряду зводиться до чотирьох слів: 'Ні війні'," – сказав він, підкресливши, що ця позиція не є фальшивою, а логічною та послідовною.
"Ми не будемо брати участь у чомусь, що шкодить світу та суперечить нашим цінностям і інтересам лише для того, щоб уникнути помсти з боку когось", – додав Санчес, ймовірно, маючи на увазі торгові погрози Трампа.
Він також зазначив, що наслідки війни в Іраку, зокрема зростання джихадистського тероризму та високі ціни на енергоносії, є прикладом того, що результат цієї атаки на Іран може бути таким самим непередбачуваним. За його словами, це не призведе до справедливішого міжнародного порядку.
(Репортаж: Девід Латона, Вікторія Уолдезі та Емма Пінедо; Редагування: Чарлі Девірекс)
Підписуйтесь на наш Телеграм канал
Підписуйтесь на наш канал і будьте в курсі всіх останніх подій України та Світу
Відкрити канал
Автор:
Viacheslav Michailov
Поділитися цією новиною
ОСТАННІ НОВИНИ
Організатор протесту проти притулків отримав штраф за напад на поліцейського
Лідера антиімміграційних протестів у Фалкірку оштрафували за образи та лайку на адресу поліцейського під час акцій біля готелю для біженців.
1 година тому 1 хвилина читання Європа Viacheslav Michailov
Швейцарія планує купити 30 винищувачів F-35 після зростання вартості
Швейцарія зменшила замовлення на винищувачі F-35A до 30 одиниць через зростання витрат та планує додаткову покупку європейської ППО.
1 година тому 1 хвилина читання Європа Julia Marchenko
Москва попереджає Фінляндію про ескалацію ядерної політики
Москва звинуватила Фінляндію у загостренні напруженості в Європі через можливе розміщення ядерної зброї на її території.
2 години тому 1 хвилина читання Європа Viacheslav Michailov
Чоловік, засуджений за пограбування Securitas на суму £53 млн, подано на передачу під заставу
Колишній учасник найбільшого в історії Британії пограбування Securitas на £53 млн Лі Руша проходить слухання про умовно-дострокове звільнення.
3 години тому 1 хвилина читання Європа Julia Marchenko
Спір Україна-Угорщина: слова Зеленського не прийнятні
Єврокомісія розкритикувала Володимира Зеленського за різкі заяви на адресу прем’єра Угорщини Віктора Орбана через блокування кредиту ЄС на €90 млрд для України, закликавши сторони уникати погроз та ес...
3 години тому 1 хвилина читання Європа Julia Marchenko
Єврокомісія розширила заборону безвізових поїздок для грузинських посадовців
Європейська комісія призупинила безвіз для грузинських чиновників через порушення прав людини та репресії проти протестувальників і ЗМІ.
5 годин тому 0 хвилин читання Європа Julia Marchenko
У Лондоні затримано чотирьох чоловіків, яких підозрюють у шпигунстві на користь Ірану
Чотирьох чоловіків затримали в Лондоні за підозрою в шпигунстві на користь Ірану, вони стежили за локаціями та людьми, пов’язаними з єврейською громадою міста.
5 годин тому 1 хвилина читання Європа Viacheslav Michailov
Угорська поліція затримала банківських працівників і конфіскувала гроші, повідомляє Україна.
Міністр закордонних справ України звинуватив угорську владу у захопленні 7 працівників Ощадбанку та вилученні $40 млн, €35 млн і 9 кг золота під час руху конвою через Будапешт.
11 годин тому 1 хвилина читання Європа Julia Marchenko
Обмін овець і худобою сприяє біорізноманіттю - дослідження
У заповіднику Йоркшир-Дейлс заміна овець на корів підвищила біорізноманіття: рослинність зросла на 40%, а кількість метеликів значно збільшилася.
13 годин тому 1 хвилина читання Європа Julia Marchenko
Чоловік ув'язнений за насильство під час хімсексу над безсвідомою жертвою
46-річного Дерека Роулі засудили до 17 років за зґвалтування та отруєння чоловіка наркотиками, який помер після хімсекс-зустрічі через Grindr.
17 годин тому 1 хвилина читання Європа Viacheslav Michailov