Стоимость работы
|
285
грн
|
Страниц
|
- страница
|
СПАСИБО!
Ваш запрос отправлен!
Если Вам подходит данная работа, то...
или...
Заказать уникальную работу?
Задача 1.
В 1947 р. Індія отримала незалежність, але до складу її території було включено декілька анклавів, які були в колоніальному володінні Португалії. Даман – на Західному узбережжі, Дарда та Нагар-Авелі, що знаходиться всередині сухопутної території. Колоніальна влада Португалії здійснювала безперешкодний прохід між анклавами, який їй було надано ще владою Великої Британії під час колоніального володіння. В 1953 р. Індія обмежила це право, а в 1954 р. португальським військам було заборонено прохід із Даману в Дардру та Нагар-Авелі, потому прохід був відмінений взагалі. Індія не оспорювала суверенітет Португалії
? Які відносини – міждержавні чи відносини між суб’єктами національного спору – зачіпаються даним спором. В який суд – міжнародний або внутрішньодержавний – слід звертатися сторонам в даному спорі. Хто є позивачем, а хто відповідачем в даному спорі. Яке право має бути застосовано – міжнародне чи право одного із суб’єктів спору.
Задача 3.
В червні 1976 р. в Луанді – столиці Анголи – відбувся суд над 13 англійськими та американськими найманцями. Вони були звинувачені в тому, що дали згоду за гроші воювати на стороні антиурядових сил. Захист обвинувачених будував свою аргументацію на тому, що закон про боротьбу з найманцями в Анголі був прийнятий в Анголі уже після захоплення обвинувачених. Обвинувачення стверджувало, що на той час вже існувала звичаєва норма, яка забороняла найманство. В підтвердження наводились резолюції ООН та ОАЄ, які були прийняти з цих питань, і в яких держави зобов’язувалися карати за цей злочин. Крім того, такі норми є в законодавстві ряду держав. Тому в даному випадку можна застосувати п. 2 ст. 15 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права 1966 р.
Дайте юридичний аналіз ситуації. Чи згодні Ви з тим, що норма про заборону найманства є загальновизнаною.
Задача 4
Президент держави Б. в одному із інтерв’ю опозиційному виданню держави Р. негативно висловився про існуючий в державі Р. політичний та економічний устрій. Він заявив: “Ваш уряд має змінити свій ліберальний курс, який обраний під диктовку західних фінансових установ”
? Чи можна кваліфікувати висловлювання Президента держави Б. Як дії від імені держави. Чи можна розцінити це висловлювання як втручання у справи держави Р. Які основні принципи міжнародного права можна застосувати для оцінки цього висловлювання.
Задача 5
Рано вранці 19 травня на території Посольства Латвійської республіки в Москві було спалено авто, яке було облито невстановленими особами із-за паркану горючою речовиною. МЗС РФ вважає це актом вандалізму. Послу Латвії висловлено співчуття з приводу ситуації.
? За чиї дії РФ несе відповідальність в даному випадку. В чому полягає порушення РФ її міжнародних зобов’язань В яких діях полягає реалізації відповідальності РФ
Задача 6.
Невиплата стипендії протягом 18 місяців заставила студентів із ЦАР, які навчаються в Москві, піти до посольства ЦАР в Москві і відмовитись вийти звідти. У неділю надійшла інформація, що у заручники взято секретаря посольства. Однак саме Посольство цю інформацію заперечило. Крім того, повідомило, що конфлікт виник із-за того, що у посольства відсутні гроші на те, щоб відправити студентів на відпочинок додому. Студенти ведуть себе спокійно і співробітники посольства відмовились від того, щоб територія посольства була оточена російським спецназом.
? Чи повинна РФ в даному випадку нести відповідальність. Відповідь обґрунтуйте.
Задача 7.
Рішенням Верховного суду Великої Британії по позову вихідців із архіпелагу Лагос (британські території в Індійському океані) було визнано незаконним депортація із Лагоса британським урядом в 1971 –1973 рр 2 тис. острівних мешканців на Маврікій та Сейшели, а також адміністративному заборону на їх повернення. Було прийнято рішення виплатити потерпілим компенсацію, відновити житло, але з врахуванням того факту що до 2016 р. острів Дієго-Гарсіа орендується США і там розміщена база ВМС США
? Чи можна вважати даний випадок актом міжнародної відповідальності, якщо так, то який, якщо ні, то, чому
Задача 8.
Ввечері 1 серпня в Ташкенті співробітники українського інформаційного агентства “ХХХ” п. А т п.Б. мали зустріч з керівником комітету по захисту прав особи Республіки Узбекистан . Після того, як вони вийшли, їх було побито. Про цей факт було повідомлено посольство України, а потому МЗС Узбекистану. За інформацією, кореспонденти приїхали в Узбекистан за інформацією про стан дотримання прав людини в Узбекистані. Журналісти не були належним чином акредитовані, як це було передбачено двосторонньою угодою між Україною та Узбекистаном про правовий статус кореспондентів.
? Чи несе влада Узбекистану відповідальність за благополуччя журналістів, які порушують Угоду про статус кореспондентів
Задача 9.
Вождь племені хереро (Намібія) при підтримці групи відомих адвокатів звернувся до МС ООН з вимогою до ФРН про виплату компенсації за геноцид проти його народу. Розправа німців привела до загибелі 87 тис. осіб (плем’я нараховувало 100 000). Аргументуючи свою позицію, вождь посилався на прецедент: ВБ компенсувала шкоду, завдану колонізацією племені маорі (Нова Зеландія). В березні 1998 р. Президент ФРН публічно виразив жаль з цього приводу, однак вождь не був цим вдоволений.
? Чи існує норма міжнародного права, яка зобов’язує ФРН виплатити компенсацію за геноцид. Як називаються суми, які виплачуються якості жесту доброї волі
Задача 10.
12 листопада 2000 р. в столиці Катару (м. Доха) відкрився самміт глав держав ОІК. Саудівська Аравія, Лівія та Бахрейн заявили про бойкот саміту. Ці держави були обурені відмовою Катару розірвати торгові зв’язки з Ізраїлем, що було передбачено рішенняи попереднього Каїрського самміту у зв’язку з погіршенням ситуації в Палестинській автономії. Від участі в самміті відмовився і Іранський президент.
? В чому полягають санкції, рішення, про які було прийнято попереднім саммітом. Чи можна охарактеризувати відмову СА, Лівії та Бахрейну від участі в самміті як санкцію щодо Катару. До якого виду санкцій відносяться санкції, вжиті ОІК.
Задача 11.
Естонська сторона звинуватила двох російський дипломатів в діяльності, яка не є сумісною із статусом дипломатів. У зв’язку з цим МЗС РФ повністю заперечив звинувачення і висунув аналогічні звинувачення на адресу естонських дипломатів і змусила їх покинути територію РФ протягом 48 годин.
? Чи можна кваліфікувати дії Естонії в якості порушення міжнародного права. Чи є дії РФ аналогічними діям Естонії. Чи модна дії РФ розцінити як санкції.
Задача 12.
В 1964 р. громадянин США Л. Хемінгуей оголосив про створення нової держави – Республіка Нова Атлантида – на рифі, розміром 12 фунтів і 6 фунтів в ширину у відкритому морі, поблизу від Ямайки, але за її територіальним морем і навіть континентальним шельфом. В новій республіці 7 громадян, вони створили свій гімн, герб та прапор і стали випускати марки республіки Нова Атлантида.
? Чому Республіка Н. Атлантида не може бути кваліфікована як держава, що здатна увійти до світового співтовариства.
Задача 13.
В квітні 2001 р. літак-розвідник ВВС США здійснював обліт морських кордонів КНР. Формально літак знаходився за межами КНР, однак в безпосередній близькості до кодону. Намагаюсь відігнати літак-розвідник, китайський винищувач зачепив його крилом і льотчик винищувача був вимушений катапультуватись, в результаті чого загинув. Літак-розвідник був вимушений здійснити посадку на о. Хайнань (КНР). Після чого КНР та США виступили із взаємними претензіями. КНР стверджував, що США порушують міжнародне право, створюючи загрозу території КНР. США, в свою чергу, заперечували порушення МП і звинувачували КНР в неправомірному затриманні літака та екіпажу.
? Чи було порушення міжнародного права зі сторони США
Чому ставиться питання про відповідальність держави
Чи зобов’язана КНР повернути літак
Задача 14.
Повідомлення МЗС РФ
Прихід до влади на Тайвані 20 травня нового керівництва не змінює принципового підходу РФ щодо відносин з островом. Ми виходимо з того, що існує один Китай. РФ не підтримує з Тайванем міждержавних відносин і розвиває з ним тільки культурні та торгово-економічні відносини.
? якому виду визнання відповідає рівень відносин між Тайванем та РФ
Задача 15.
Після отримання в результаті виборів більшості місць в Парламенті Австрії належало право радикальній партії, яка відкрито пропагувала націоналістичні погляди. Її лідер очолив уряд Австрії. Враховуючи положення статуту ООН, ЄС прийняв рішення про введення політичних та дипломатичних санкцій по відношенню Австрії. Україна, поважаючи вибір австрійських виборців, не ввела таких санкцій.
Дайте юридичну оцінку діям ЄС
Задача 17.
Посол держави А. вчинив тяжкий злочин в державі перебування Б. і надав згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності за законодавством цієї держави. За вироком суду він був засуджений до 10 років позбавлення волі. Держава А. заявила протест і звинуватила державу Б в порушенні норм дипломатичного права. Дайте міжнародно-правову оцінку діям держави Б. Чи є обґрунтованим протест держави А?
Задача 18.
Делегація Куби прибула в аеропорт Нассау (Багамські острови). Митні органи США в Нассау відмовились визнавати законність дипломатичних паспортів, що були видані урядом Куби, обґрунтовуючи свої дії відсутністю дипломатичних зносин між США та Кубою. Кубинська делегація направлялась до штаб квартири ООН, членом якої була Куба, члени делегації мали в’їзну візу, видану консульством США в Нассау. Чи правомірні дії митних органів США? Якими привілеями та імунітетами користуються представники держав-членів ООН?
Задача 19.
В 1984 р. під час виконання показових польотів на міжнародному авіасалоні в французькому м. Бурже зазнав катастрофи літак, що належав авіакомпанії “Аерофлот” (СРСР). В результаті інциденту було зруйновано кілька будинків та спричинена шкода здоров’ю жителів. Якими будуть юридичні наслідки катастрофи? Яка форма відповідальності встановлена в міжнародному повітряному праві абсолютна чи тільки за винне спричинене шкоди? Аргументуйте відповідь.
Задача 20.
Паливно-заливний танкер “Сайга”, що плаває під прапором держави Сент-Вінсент і Гренадіни, заправляв паливом риболовецькі судна поблизу західного узбережжя Африки. “Сайга” 27 жовтня 1996 р. опинився в водах виключної економічної зони республіки Гвінея, в якій заправив паливом три риболовецькі судна. Наступного дня “Сайга” був затриманий “по гарячих слідах” патрульними катерами митниці Гвінеї в водах виключної економічної зони Сьєрра-Леоне. Чи мало місце в даному випадку порушення міжнародного права? Якщо так, то яких саме? Розкрийте поняття переслідування “по гарячих слідах” і визначте чи мало місце воно в даному випадку?
Другие работы
- 2 задачі
- Процесуальні способи захисту законних інтересів відповідача в адміністративному процесі
- Особисті немайнові права автора, їх загальна характеристика
- Варіант 2>>«Право має об’єктивний характер». Спростуйте або підтвердить цю тезу щодоміжнародного економічного права.> >Підготувати матеріали для комп’ютерної презентації (12-15 слайдів) поТема Міжнародне торговельне право і СОТ.
- 6 варіант
- Шпори
- Влада та право
- 2 питання + задача
- 21. Поняття господарського спору. Розмежування спорів між господарськими судами та іншими судами України
- 2 питання + 2 задачі
- 2 питання + 2 задачі
- правові відносини батька і дітей.Батьківська влада.Відносини між матірью і дітьми
- методичка ст 20-21 Scan 10010. номер задания 22, 2 задачи и 1 вопрос
- сучасний розвиток теорії природного права
- 3 питання + 1 задача
- реферат теория номера 6 или 9, или практика номера 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 12, 14 и три задачи под таблицей с заданиями
- Згідно методички
- Система міжнародного права: поняття, проблеми становлення та закономірність розвитку
- Удосконалення моделі державного регулювання сфери малого бізнесу в Україні + 3 задачі
- Удосконалення моделі державного регулювання сфери малого бізнесу в Україні + 3 задачі